Novinky o Běhu Kovohutěmi - rok 2007

Běhu Kovohutěmi 2007 - výsledky

10.09.2007

Výsledky v PDF

 

 

 

Běh Kovohutěmi 2007 - fotky

10.09.2007

fotky »

 

 

 

Běh Kovohutěmi 2007 v novém kabátě

10.09.2007 V sobotu 8. září 2007 se uskutečnil již 37. ročník Běhu Kovohutěmi, který tradičně pořádá na fotbalovém stadionu TJ Kovohutě a v okolí stejnojmenný Atletický oddíl.


Hlavní závod na 12 322 metrů ze Lhoty u Příbramě, přes Sádek, Drahlín, Obecnici a Oseč zpět na hřiště ve Lhotě vyhrál celkově Petr Havelka z AC Praha časem 42:42 min.
před Antonínen Brabcem z SKP České Budějovice a Petrem Švarcem z příbramského TRI KLUBu. V kategorii žen do 34 let byla zlatá Petra Havlová z AC Sparta Praha za 48:48 min. před stříbrnou Michalou Spudilovou a bronzovou Janou Plachou z Uničova. Druhý nejlepší ženský čas zaběhla Karla Mališová z USK Praha, která se dostala do cíle za 53:36 min.
a zvítězila v kategorii žen nad 35 let.

Letos byl poprvé součástí Běhu tzv. „Den Kovohutí“. Zejména pro mladší účastníky
a diváky závodu byl k dispozici skákací hrad, jakousi věštírnou budoucích osudů bylo lití olova a dále si mohli děti i dospělí díky Cechu příbramských hutníků-olovářů vyrazit vlastní medaili. Zájem byl také o publikace „220 let hutě“, střelivo, pájky a další výrobky divize Produkty, časopisy Xantypa či letáky nabízející občanům ekologické služby v oblasti recyklace odpadů. Všechny výše zmíněné tiskoviny nabízely Kovohutě na svém stánku.

Velký zájem vyvolala akce ve sběru odpadů – výkup olověných baterií a odběr elektroodpadu. Firma využila Běh Kovohutěmi a motivovala občany k dovezení baterií
k řádnému ekologickému zpracování vyššími akčními cenami – 100,- Kč/ks u autobaterií (současná běžná cena je 80,- Kč/ks), 200,- Kč/ks u velkých baterií (současná běžná cena je 160,- Kč/ks) a 10,- Kč/ks u baterií z motocyklů (současná běžná cena je 8,- Kč/ks).
V den Běhu Kovohutěmi 08.09.2007 se tak podařilo u hřiště a na vrátnici vykoupit 283 baterií, tj. přes 3,5 tuny. Stejné akční ceny budou mít Kovohutě pro výkup na vrátnici také při Rally Příbram 21.-23.09.2007 a u příležitosti akce „Opět po roce“ 11.10.2007.

Další informace můžete najít na internetu na /cz/beh.html případně se můžete dotázat na e-mailové adrese ředitele závodu pana Milana Tvrze () či marketingového manažera Kovohutí pana Miroslava Jarolímka ().

Tradičním hlavním partnerem Běhu jsou Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., které jsou významným zaměstnavatelem regionu, zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných autobaterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů elektrických
a elektronických zařízení (elektroodpadu). Ve svém areálu vykupují od občanů olověné autobaterie a od roku 2006 také odebírají na sběrném místě na vrátnici firmy elektroodpad (ve spolupráci s kolektivním systémem Asekol) – tyto služby nabízejí nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V rámci „Projektu Školy“ se podílí
na ekologické výchově dětí a mládeže ve sběru odpadů (projekt školy). Další aktivitou je sběr baterií-suchých článků
pro Ecobat (Místo zpětného odběru) a příprava jejich recyklace přímo v Kovohutích.
V rámci rozšíření ekologických služeb dále sbírají víčka z PET lahví a polypropylen.

 

více fotografií »

kompletní výsledky »

 

 

 

Olympijský vítěz na Běhu Kovohutěmi 2007

10.09.2007 Běhu Kovohutěmi se v sobotu 8. září 2007 osobně zúčastnil olympijský vítěz z XIX. LOH 1968 v Mexiku ve střelbě libovolnou malorážkou 60 ran vleže na 50 m Jan Kůrka.


Zlatý olympijský medailista předával spolu s generálním ředitelem Kovohutí Příbram Jiřím Dostálem diplomy a ceny nejúspěšnějším závodníkům v mládežnických a seniorských kategoriích. Jan Kůrka dále jako úspěšný střelec startoval atletickou pistolí jednotlivé závody a provedl ve spolupráci s nejvyšším představitel Kovohutí slavnostní výkop krátkého exhibičního zápasu fotbalových žáků TJ Kovohutě ročníků 1997-2001.

Jan Kůrka navštívil Kovohutě již podruhé. Loni v říjnu byl spolu s dalšími českými olympioniky na oslavách 220 let hutě v rámci společensko-prezentační akce „Opět
po roce“, kde mimo jiné poměřil síly s dalšími hosty ve vzduchové střelbě kovohuťskými diabolkami.

V rámci Běhu Kovohutěmi se také zúčastnil jedné ze dvou exkurzí do podniku, kterých
se zúčastnilo celkem 45 návštěvníků. Dále stejně jako další diváci a závodníci zhlédl vystoupení kynologů s ukázkou výcviku psů. Reportáž ze závodu včetně rozhovoru s jeho ředitelem Milanem Tvrzem natáčela místní příbramská TV Fonka.

Tradičním hlavním partnerem Běhu jsou Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., které jsou významným zaměstnavatelem regionu, zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných autobaterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů elektrických
a elektronických zařízení (elektroodpadu). Ve svém areálu vykupují od občanů olověné autobaterie a od roku 2006 také odebírají na sběrném místě na vrátnici firmy elektroodpad (ve spolupráci s kolektivním systémem Asekol) – tyto služby nabízejí nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V rámci „Projektu Školy“
se podílí na ekologické výchově dětí a mládeže ve sběru odpadů (projekt školy). Další aktivitou je sběr baterií-suchých článků
pro Ecobat (Místo zpětného odběru) a příprava jejich recyklace přímo v Kovohutích.
V rámci rozšíření ekologických služeb dále sbírají víčka z PET lahví a polypropylen.

 

 

 

Dopis obcím 2007 - Běh Kovohutěmi a Příbramský Huntík (hudební setkání)

17.08.2007

Dopis obcím v PDF

 

 

 

37. ročník Běhu Kovohutěmi – 08.09.2007

14.08.2007 Atletický oddíl Kovohutě Příbram zve opět po roce všechny příznivce atletiky, veškerého sportu a dobré zábavy do Lhoty u Příbramě. V sobotu 8. září se zde uskuteční již 37. ročník Běhu Kovohutěmi, který má tradičně start a cíl na fotbalovém stadionu TJ Kovohutě.


Po dobu existence závodu si již všichni zvykli, že ranní hodiny budou patřit mládežnickým kategoriím. Letos je stejně jako loni začátek v 8:30 hodin. Nejmladší děti až po dorostenky se utkají na tratích od 200 metrů do jednoho kilometru. Starší žáky čeká patnáctistovka a dorostence pak běh na 3 kilometry.

Hlavní závod bude odstartován dle tradice v 10:50 hodin a jako vždy bude měřit 12 322 metrů. Ještě předtím ale vyběhnou do svých závodů ženy, které poběží 2 766 m z Obecnice do Lhoty v 10 hodin, a muži-mílaři změří síly na dvojnásobné 5 532 m měřící trati ze Lhoty do Obecnice a zpět od 10:20 hodin.

Letos premiérově organizátoři připravili k Běhu tzv. „Den Kovohutí“, kde mají nově připraveny atrakce pro děti a dospělé – mj. skákací hrad, lití olova, ražbu medailí, prohlídku podniku, prodej výrobků, fotbalový zápas žáků TJ Kovohutě, výkup olověných autobaterií za akční cenu 100,- Kč/ks, možnost odběru elektroodpadu, apod. V jednání je doplnění programu akce o účast českého olympionika.

Další informace včetně kompletních loňských výsledků a fotek můžete najít na internetu na /cz/beh.html případně se můžete dotázat na e-mailové adrese ředitele závodu pana Milana Tvrze ().

Tradičním hlavním partnerem Běhu jsou Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., které jsou významným zaměstnavatelem regionu, zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných autobaterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu). Ve svém areálu vykupují od občanů olověné autobaterie a od roku 2006 také odebírají na sběrném místě na vrátnici firmy elektroodpad (ve spolupráci s kolektivním systémem Asekol) – tyto služby nabízejí nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V rámci „Projektu Školy“ se podílí na ekologické výchově dětí a mládeže ve sběru odpadů (/cz/skoly_i.html). Další aktivitou je sběr baterií-suchých článků pro Ecobat (Místo zpětného odběru) a příprava jejich recyklace přímo v Kovohutích. V rámci rozšíření ekologických služeb dále sbírají víčka z PET lahví a polypropylen.

úvodní internetová stránka Běhu Kovohutěmi – /cz/beh.html
plakát 2007 – /cz/pdf/beh-plakat.pdf
propozice 2007 – /cz/pdf/beh-propozice.pdf
výsledky 2006 – /cz/beh_vysledky06.html
fotky 2006 – /cz/beh_fotky2.php


 

 

 

Dopis k propozicím 37. ročníku Běhu Kovohutěmi 2007

 

 

 

Plakát 37. ročníku Běhu Kovohutěmi 2007

01.08.2007

Plakát v PDF

 

 

 

Sběr odpadů při Běhu Kovohutěmi 2007

 

 

 

Dopis školám - pozvánka na 37. ročník Běhu Kovohutěmi 2007

 

 

 

Strana výpisu

1