Novinky a tiskové zprávy 2006

Kovohutě Příbram drží tradice – 62. Cech olovářů

07.06.2006 | V pátek 2. června 2006 se v hospůdce Za Komínem v Novém Podlesí uskutečnilo řádné jarní zasedání Cechu příbramských hutníků-olovářů. Celkově šlo již o 62. zasedání olovářů od 27.12.1974, kdy byl Cech založen tehdejšími pracovníky národního podniku Kovohutě Příbram.Cech příbramských hutníků-olovářů je jedním z nejstarších dobrovolných spolků na Příbramsku. Má 37 členů, jimiž jsou současní a bývalí zaměstnanci Kovohutí Příbram. Cech se řídí tzv. Cechovním řádem a Pivním zákonem. Velmi úzce spolupracuje s Cechem příbramských horníků a hutníků, jehož internetové stránky http://www.cechphh.cz/ přinášejí informace o „olovářích“ v sekci „Cech hutníků“.


Cech a Kovohutě se nyní připravují na tradiční červencovou Prokopskou pouť, říjnový Skok přes kůži a hlavně na oslavy 220 let novodobé hutě (1786-2006), které budou probíhat v září a říjnu v rámci příbramského 10. Setkání hornických měst České republiky a společensko-prezentační akce Kovohutí Příbram „Opět po roce“, která se letos uskuteční již podesáté.


Hlavním partnerem Cechu je mateřská společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., která je jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných akumulátorů) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu).